Jak nas znaleźć?
Kontakt

Hryniewicze 56
15-378 Białystok 18

+48 600 423 689
+48 503 667 686
phukamieniarstwo@gmail.com info@kalinowski.com.pl
Obserwuj nas

Marmury Białystok

Marmur to kamień szlachetny, który jako skała metamorficzna powstał w wyniku przeobrażania najczęściej wapieni lub dolomitów. Nazwa wywodzi się ze starogreckiego marmaros (gr. μάρμαρος). Marmur w głównej mierze składa się krystalicznego kalcytu i dolomitu. Jest to materiał cechujący się bardzo dużą różnorodnością kolorystyczną. Dodatkowym atutem, o którym warto wspomnieć jest odporność tego materiału na promieniowanie słoneczne. Nie wybarwia się i nie odkształca, jednak z uwagi na jego wapienne pochodzenie, w naszych warunkach sprawdzi się idealnie tylko jako parapet wewnętrzny. Marmur wydobywany jest głownie we Włoszech i Chorwacji, jednak w Polsce również pozyskuje się go w Sudetach. 

Dlaczego warto wybrać marmur?

Marmur utożsamiany jest z elegancją i bogactwem. Chociażby z tych względów warto wybrać marmur – po pierwsze nada on niebywale luksusowego wydźwięku Twojej przestrzeni. Dodatkowo przy odpowiedniej pielęgnacji marmurowe parapety, schody lub inne elementy, będą cieszyły oczy przez wiele lat. Zawsze będą prezentowały się zjawiskowo i ponadczasowo. Jest to również surowiec występujący w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego możesz nim uzupełnić każde wnętrze – nawet jeśli szukasz oryginalnych, kontrastujących kolorów. Odwiedź nasz sklep stacjonarny, a podpowiemy Ci, gdzie marmur sprawdzi się najlepiej. Warto też pamiętać, że kolor ciężko jest oddać na zdjęciach. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie na żywo przekonasz się jak pięknym kamieniem jest marmur.

Wyślij zapytanie ofertowe

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy firmą, która nieustannie się rozwija, natomiast nasze początki sięgają prawie 30 lat wstecz. Rozpoczynaliśmy od niewielkiego zakładu kamieniarskiego, a dziś obsługujemy zarówno klientów detalicznych jak i największych inwestorów w regionie.

Doświadczenie

...wynikające z poziomu wiedzy i wielu lat działania firmy w wymagającej branży usług kamieniarskich

Terminowość

...jest jednym z naszych priorytetów, dlatego usługa zawsze zostaje wykonana na czas

Profesjonalizm

...przekładający się bezpośrednio na zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci